Baterie mobilních telefonů

Mezi námi již nenajdete mnoho lidí, kteří by nevlastnili nějaký ten mobilní telefon. Pomalu ale jistě začínají ovládat náš svět.
Jedním z největších problémů mobilních telefonu je ale baterie. Možná si všímáte, že moc dlouho nevydrží. Existuje ale spousta druhů a tvarů. Každá je jiná a vydrží jinou dobu.
focení mraků
Co se týká baterií přímo pro mobilní telefony, nejčastěji se setkáváme s lithium- polymerovou baterií. Dá se říct, že od předchozího typu rozdíl nepoznáte. Jediná změna je, že je tenčí a neobsahuje tekutinu ale polymerový gel, který je mnohem lepší.

Můžeme se ale setkat i s jinými druhy. Je pravda, že pro každou baterii platí jiné zásady.
Za takovou už historickou baterii je považována nikl-kadmiová baterie. Jejich výhoda byla, že nabíjecí cykly byly opravdu velké, takže vám telefon dlouho vydržet. Jejich nevýhoda ale byla náchylnost na výkyvy teplot, což nedělalo dobrotu.

Později se tedy začaly vyvíjet baterie s obsahem lithia, které se dělily na dva druhy. Právě ten s kombinací polymeru používáme dnes. Druhým typem byla kombinace lithia s iontem, od kterých se ale postupem času upustilo. Dnes jej najdete spíše výjimečně.

Možná pro vás bude překvapení, že taková baterie je spotřebním zbožím víc než cokoliv jiného. Není se také čemu divit. Pokud chcete patřit mezi ty, kteří skoro vůbec novou baterii nepotřebují, je důležité, abyste o ni nějakým způsobem pečovali. Máme tím na mysli konkrétně to, že ji nikdy nenecháte vybít do nuly a nabít do 100%.
ruka nad smartphonem
Jako ideální se považuje provoz minimálně 40% a maximálně 80%.
Možná také patříte k těm, kteří svůj mobilní telefon nechávají nabíjet přes noc. To ale vůbec není dobré, jelikož takový telefon do úplného nabití potřebuje pouze dvě až tři hodiny. Moderní telefony mají ale tu výhodu, že jsou chráněny proti přebití a přestanou se po dosažení 100% nabíjet.
Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, zkuste navštívit .