Nejoblíbenější způsoby oddálení ejakulace

Správné dýchání

Správné dýchání je klíčem k úspěchu při jakékoli činnosti a platí to dvojnásob při sexuálním aktu. O mužích je známo, že dýchají pomaleji než ženy, ale v případě vzrušení naopak dýchají zrychleně. To pak vede k vyplavování adrenalinu a k rychlému, ale spíše povrchnímu orgasmu. Velkou roli také hraje únava, která se tímto způsobem dýchání prohlubuje. Snažte se užít si sex raději pomalými pohyby, v poklidu, dýchejte zhluboka a pomalu, dech nezadržujte. Tento způsob umožní i silnější prožitek a pochopení pocitů vaší partnerky a častokrát vede i ke spontánnímu společnému orgasmu.

akt

Vhodná doba

K lepšímu soustředění a vyjádření rozkoše přispívá i vhodně zvolený čas. Může se to zdát malicherné, ovšem biologické hodiny se nedají oklamat, nicméně lze této znalosti využít ve svůj prospěch. Nejsilnější orgasmy a nejméně potíží s předčasnou ejakulací přichází v dopoledních hodinách mezi osmou a desátou hodinou, kdy je v organismu nejvyšší hladina testosteronu. Zkuste pozměnit své zvyklosti a přizpůsobit se biorytmům.

kondom

Generika

Jistým řešením mohou být léčivé přípravky formulované jako tzv. generika. Jsou to v podstatě ekvivalentní formy známých léčiv, které se však distribuují za nižší cenu a jsou tím pádem přístupnější většímu počtu zájemců. Podmínkou, jež musí tyto přípravky splňovat, je prokazatelně shodná účinnost, stejně jako způsob metabolizace a vylučování metabolitů z těla.
Generická léčiva jsou pravidelně kontrolována příslušnými úřady a laboratořemi a na trh jsou uváděna až v okamžiku, kdy vyprší originálnímu produktu patentová ochrana. Nejčastěji využívaným generikem je např. náhrada Viagry a přípravků obsahujících účinnou látku Tadalafil. Pro oddálení ejakulace se využívá známý preparát Dapoxetin, který mimo jiné zamezuje zpětnému vychytávání serotoninu ze synapsí, čímž je tento neurotransmiter pro organismus dostupný ve větším množství.