O co můžete požádat instalatéra v Praze

Instalatérské řemeslo již dávno není jen o řezání závitů na půlcoulových trubkách, instalaci sifonu u umyvadla a zapojení vodovodní baterie. Toto odvětví by se mělo spíše přejmenovat na „Voda – plyn – topení“. Za socialismu platilo, že kdo neměl na základní škole valný prospěch, mohl se tomuto řemeslu vyučit v tříletém oboru, a nebyl to zrovna důvod k tomu, pochlubit se něčím výjimečným.

dva hasáky na trubce

Od té doby uplynulo zhruba třicet let a mnoho se v tomto oboru změnilo. V současné době jde o jedno z nejobsáhlejších a také nejobtížnějších řemeslných odvětví a spolu s elektrikáři jsou dnes zkušení a šikovní instalatéři Praha Kanalizace-instalateri.cz s dobrými referencemi k nezaplacení.

instalatér s nářadím

Proč k nezaplacení? Většina z nás si totiž sama nezvládne poradit s mnoha činnostmi, které jsou pro instalatéra Praha denním chlebem.

Topení v podlaze, tepelná čerpadla, radiátorový okruh – to je jen část celkového segmentu práce instalatéra – topenáře. Patří sem i instalace, údržba a opravy velkokapacitních zařízení (např. plynové kotelny a spalovny), regulátory tepla a veškeré řešení vytápění objektů klasickým způsobem, případně alternativními metodami. Z těch tedy nejčastěji nezávislé solární systémy (fotovoltaické panely a solární kolektory).

Plynový kotel, plynová karma – tyto spotřebiče vyžadují specialistu, i drobný únik plynu by totiž znamenal jistou katastrofu. Obnáší to důkladnou teoretickou průpravu, znalost komplexní problematiky těchto zařízení jak z hlediska montáže, tak i pravidelné údržby a řešení závad.

Rozvody vody a odpadu a řešení mimořádných situací – rozvádění teplé a studené vody v rodinných a bytových domech, ale i ve velkých objektech, jako jsou obchodní centra, zázemí firem, výrobní provozy, školy, restaurace, úřady atd. Patří sem samozřejmě i situace, které vyžadují rychlý zásah, jako jsou zanesená odpadní potrubí a stoupačky, úniky vody z poškozených potrubí a armatur nebo spotřebičů.