Solné lázně v domácím prostředí

Lidé, kteří mají nějaké nepříjemné kožní onemocnění, by měli jezdit častěji k moři. To je jistě dávno pro okázané a doporučují to mnozí obvodní i odborní lékaři. Tam se totiž většinou problémy tohoto druhu velice zmírní. Někdy se i zcela vyléčí. Naprosto nejlepším a nejprospěšnějším místem je v tomto ohledu Mrtvé moře. Ale Izrael nebo Jordánsko, kde se toto moře nachází, jsou místa pro mnoho z nás docela nedosažitelná.

turecká pláž

Jestliže jste některé přímořské letovisko navštívili a po příjezdu domů zjistili, že vám to opravdu prospělo, pak byste měli léčivé účinky slané vody využívat častěji. Někdy ovšem není možné trávit u moře polovinu roku. Řešením může být to, že si vytvoříme podobné podmínky doma. K tomuto účelu se velice dobře hodí sůl do bazénu, která pochází z Chorvatska.

  • Tato mořská sůl je vysoce čistá, vhodná i do bazénů, které jsou vybavené salinizační jednotkou.
  • Vzhledem k tomu, že obsahuje vysoký podíl chloridu sodného, a navíc nejsou v tomto produktu žádné nežádoucí příměsi, splňuje i ty nejvyšší nároky, které na něj může uživatel mít.

krásná sůl

Nám prospívá, kovům škodí

Jestliže používáte do svého bazénu chemické přípravky k ošetření vody, můžete bez problémů přibrat do této skupiny i mořskou sůl, která kvalitní koupací podmínky podpoří. Přesto, že třeba nejste majitelem zahradního nebo jiného bazénu, můžete tento výrobek využít. Hodí se i do vířivek, ale lze ho využít i v klasických koupelnových vanách. Ke koupeli se využívá nejen pro navození duševní pohody a relaxaci těla, ale i k léčivým účelům.

solné pole

  • Mořská sůl totiž obsahuje minerály, které dokáží zklidnit podrážděnou pokožku a poradí si i s některými ekzémy nebo kožními vyrážkami.

Je však důležité mít na paměti, že vysoká koncentrace soli může poškodit některé materiály, které s ní přijdou do styku. Zejména kovové části, na kterých sůl bude ulpívat.