Dostanete důchod?

Dnešním mladým lidem je pomaličku předhazováno, že až půjdou jednou do důchodu, tak ve státní pokladně nebudou peníze, aby jim stát mohl platit důchod. Není to úplně příjemná vidina, zvlášť, když jen málokdo ví, jak peníze nyní šetřit, kam je uložit, aby neztrácely hodnotu a aby byly ve stáří k užitku.

Peníze na důchod bychom si skutečně měli všichni spořit, ale málokdo vám odpoví na otázky jak. Můžete využít penzijní fondy, investiční fondy nebo investovat do zlata, ale nikdo vám nezaručí, že peníze se zhodnotí, nebo alespoň budou mít stejnou hodnotu. Inflační spirála je momentálně značně roztočená a zdražuje vše kolem nás. Mnozí z nás ani nejsou schopni nějakou korunu ušetřit a jsou rádi, že vyjdou od výplaty k výplatě. Kdo poradí těmto lidem, jak si uspořit na důchod.

peníze

Prý bychom měli mít každý, než se dostaneme do důchodového věku, našetřený alespoň milión. Netuším kolik lidí tohle zvládne, ale neviděla bych to moc růžově. Těžko říct, jak se s tím stát popere, ale snad se nebude dále prodlužovat věk pro odchod do důchodu, nebo nenastane situace, že do důchodu z finančních důvodů nebudeme odcházet vůbec.

chudoba

Takže co? Těšíte se na důchod? Hypoteka-bez-registru.net. Pokud si nepřipravíte dostatečnou finanční zásobu, tak to nebudete mít lehké. Možná generace, která půjde do důchodu během dalších pár let bude ještě v pohodě, ale dnešní studenti, ti by s nástupem do prvního zaměstnání měli mít možnost, odkládat si peníze na vlastní důchod, do kterého půjdou za padesát let. Nezní to optimisticky, ale možná to bude jediná možnost, jak za těch padesát let nezůstat bez finančních prostředků. Nejsem ministr financí a nerozumím státnímu rozpočtu, ale rozumím tomu, co znamená, že je schodkový. Žádná domácnost totiž takto fungovat nemůže, vždycky musíte šetřit tak, aby příjmy byly vyšší než výdaje.