Jak zabavit děti na zahradě?

Pokud máte v okolí domu i byť malou zahradu, rozhodně je to důvod k radosti. Mnoho lidí totiž tuto možnost nemá a trávit čas na zahradě v blízkosti obydlí se jim jen tak nepoštěstí.

společně trávený čas

Zahrada u domu je opravdu velkou výhodou a ocení jí hlavně děti, kteří s oblibou prozkoumávají okolní svět. Sama o sobě asi děti nezaujme, ale stačí na trávník umístit několik zajímavých prvků v podobě houpačky, prolézaček nebo třeba stanu a děti budou s radostí trávit na zahradě dlouhé hodiny. Vytvořte dětem magický svět, kde budou rozvíjet svoje dovednosti a vytvářet kladný vztah k přírodě.

  • Pískoviště jako nezbytnost, bez které se na zahradě neobejdete

hraní na pískovišti

Pokud už vaše děti prošli fází, kdy se každý předmět v dosahu musí ocucat nebo strčit do pusy, je pískoviště tou správnou volbou. Bábovičky, formičky, lopatičky, náklaďák s pořádnou korbou na písek, to všechno jsou nezbytnosti, které by na správném pískovišti neměly chybět. Děti zabaví tahle sypká hmota na dlouhé hodiny a vy si můžete užívat zasloužený odpočinek na sluníčku.

  • Houpání, které zažene všechny chmury

I my dospělí se čas od času z dětské rozmařilosti posadíme na houpačku a zhoupneme se k výšinám. Proč bychom tuhle radost nemohli dopřát i našim ratolestem? Pokud se na zahradě nachází strom s šikovně vyklenutou větví, máte z půli vyhráno. Závěsná houpačka hnízdo https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/ je skvělou a originální variantou jak děti zabavit na dlouhou dobu.

  • Doupě pro malé i velké

Skrýš, ve které se budou děti ukrývat před zraky dospělých, dokážete vyrobit snadno z lehké plachty, prádelní šňůry a pár kolíků. Takový úkryt navíc bude jemnou dětskou pokožku chránit před prudkými odpoledními paprsky. Větší ratolesti ocení postavený stan v klidném koutu zahrady pod vzrostlými stromy.