Kde se můžete setkat s lištovými systémy pro montáž svítidel

Restaurace, vinárny, kavárny, čajovny – ve všech provozovnách tohoto typu se uplatní směrové bodové osvětlení, které dodává jedinečný ráz prostředí, zvláště s květinovou výzdobou, s dekorativními prvky, jako jsou obrazy, keramika, korálkové závěsy, čalounění, polštářky apod. Výhodou tohoto způsobu jsou přisazená, zavěšená svítidla. Lištové systémy https://www.lightpark.cz/listove-systemy/ umožňují jejich velmi jednoduchou montáž a následně praktické seřizování směru světelného paprsku podle aktuálních potřeb, které se mohou měnit vlivem ročního období, změnou dispozice nábytku apod.

restaurace s pěkným výhledem

Kanceláře – jistě si dobře uvědomujete, jak strohou atmosféru dokáže člověk navodit v kanceláři. Zaměstnanci se pak v takovém prostředí necítí dobře, podobně jako v lékařské ordinaci, kde pobyt vždy vnímáme jako nutné zlo. Přitom stačí tyto prostory oživit květinami, zajímavým plakátem, podlahovou krytinou a také svítidly. Namísto stropních zářivek mohou mnohem lépe působit výklopná směrová svítidla, která si každý může nastavit podle svých vlastních potřeb.

Obchodní prostory – v obchodních domech se tato technika přímo nabízí. Vystavené zboží se lépe prezentuje směrovými zdroji světla a instalace svítidel do lišt je velice výhodný způsob, jak to provést.

Kuchyně – stále častěji se s těmito výrobky můžeme setkat v kuchyňských či koupelnových studiích. Na rozdíl od zapuštěných bodových žárovek působí více estetickým dojmem, zvláště pokud se podaří sladit je barevně a stylově s nábytkem. Zapuštěné nenápadné „bodovky“ jsou sice nesmírně praktické, ale působí spíše chladně a sterilně.
nákupní centrum

Dílny – prostředí domácích i komerčních prostor tohoto typu je pro lištové systémy jako stvořené. Velmi často se tu stává, že si potřebujeme posvítit na určité místo intenzivnějším osvitem, nebo naopak zvolíme více tlumené světlo, vždy podle aktuální potřeby povahy práce. A jestliže svítidla osadíme LED žárovkami s nízkým příkonem, máme zde ideální způsob dílenského osvětlení v garáži, v podzemních prostorách, i v montážních halách.