Jak se měnil ideál krásy

Ideál krásy stále se mění. V každé době byly za krásné považovány rozdílné ženy. Pojďme se podívat, jaké.
Pravěk
Ideál krásy v pravěku dokonale zobrazuje soška Věstonické Venuše. Protože žena byla odjakživa považována za dárkyni života, odvíjela se od toho představa ideálu krásy. Žena měla symbolizovat plodnost a blahobyt a proto ideální partnerka měla široké boky, silná stehna, vypouklé bříško a veliká prsa přesně, jako právě Věstonická Venuše.
krásná dívka
Starověk
Ve starověku se ideály krásy lišily. Ve starověkém Egyptě byla za krásnou považována žena s úzkými rameny a dlouhým krkem. Naopak ve starém Řecku muži šílely po ženách kyprých tvarů s velkým poprsím.
Středověk
Ideální žena ve středověku byla štíhlé postavy s esovitým držením těla. Dívky se tak musely učit speciální chůzi, při které měly páteř co nejvíce prohnutou. Zároveň byla za krásná považovánavelká chodila, a proto se nosily boty s dlouhou špičkou, někdy dokonce přivázanou ke kolenům.
Renesance
V období renesance byl kladen důraz na světlou pleť. Běžně už se používaly kosmetické výroby a ženy o svůj vzhled pečovaly. Také byly žádané plné křivky.
Baroko
Ideál krásy v období baroka byl velice podobný tomu renesančnímu. Důraz byl kladen na ještě větší boky a prsa. Nosily se hluboké výstřihy.
žena ve středověku
Devatenácté století
V této době byly za krásné považovány výrazné boky a velké pozadí. Krom toho ale také vosí pas a postava ve tvaru přesýpacích hodin. Ženy proto nosily korzety, které jim takovou postavu vytvarovaly. Snažily se je utahovat, co nejvíce to šlo. Takto svázaným se jim ale velice špatně dýchalo a proto nebylo neobvyklé, že často omdlévaly.
Dvacáté století
Ve dvacátém století se ideál krásy opět měnil. Na popularitě nabývaly štíhlé ženy, až mužské postavy. Ideální ženou byla v té době Twiggy, kdy všechny ženy a dívky chtěly vypadat, jako ona. Jedinou výjimkou byla padesátá léta, kdy se na chvilku vrátila popularita kypřejších dívek, jako byla například Marylin Monroe.
Současnost
V dnešní době je ideální žena štíhlá s mírami 90-60-90. Pomalu ale jistě se už i tento trend začíná měnit a obdivovány bývají ženy s velkým poprsím a plnějším pozadím.