Když i město stagnuje!

Umíte si představit bydlet na místě, které je plné nepořádku, nikdo nic neuklízí, o nic se nestará, dokonce už, ani dané město nemá chuť, řešit situaci v této části města? Neumíte, ani raději nechcete že? Pokud při koupi bydlení nebudete opatrní, stát se vám to může! Těchto lokalit v České republice máme několik, jsou přezdívané jako sociálně vyloučené lokality.
znečištěná ulice
Lidé obývající tyto části, nemají moc dobré poměry, chudoba, nedostatek vzdělání, problém s alkoholem, finanční negramotnost a jiné. Vedení města se snaží tyto čtvrtě korigovat, ale bohužel vždy neúspěšně, nebo s minimálními kladnými výsledky a později bohužel také začne stagnovat, jako obyvatelstvo, které v těchto částech bydlí. V dnešní době, se můžete nevědomky do takového sídliště nastěhovat mrknutím oka. Ptáte se, jak je to možné? Převážně za to mohou nekalé praktiky realitních makléřů, kteří se snaží prodat nemovitost za každou cenu!

panelový dům

Důvěřuj, ale prověřuj!

Projíždíte inzeráty a náhle vidíte krásný byt za skvělou cenu, podle fotografií je byt i jeho okolí super. Začnete o nabídce přemýšlet a oslovíte makléře, jenže zjistíte, že o byt je velký zájem a musíte jednat rychle. Neunáhlete se! Zdání klame, nevěřte všemu, co vidíte na fotografiích, protože vše jde pěkně nafotit a realita je přitom úplně jiná! Může se stát, že byt bude opravdu krásný, zrekonstruovaný a levný, ovšem to neznamená, že je v dobré lokalitě. Než oslovíte realitní kancelář, popřípadě makléře, sledujte alespoň měsíc inzerci, jestliže zjistíte, že byt, o který máte zájem, visí na inzercích dlouho je něco špatně, tedy pokud to není zapříčiněno neúměrnou cenou! Zajímejte se o čtvrť, ve které se byt či dům nachází, klidně se zeptejte i na přímo, zda se nejedná o sociálně vyloučenou lokalitu. Doporučujeme osobní prohlídku a procházku po okolí! Hlavně se nenechte obalamutit, jak je byt žádaný a je třeba jednat rychle, všeho s rozvahou! Samozřejmě, pokud se bude jednat o dobrou část města, bude opravdu spousty zájemců, ale je třeba zjistit o jakou oblast města se jedná. Pakliže se vám stane, že nějakým nedopatřením, bydlíte v nežádoucí lokalitě, doporučuji, co nejrychleji pryč, z vlastní zkušenosti, nic jiného ani doporučit nemohu.