Klíčky plné cenných vitamínů si může vypěstovat každý

Věděli jste, že vám stačí jen obyčejná a levná miska na klíčení k tomu, abyste i vy mohli sklízet bohatou úrodu? Vážně, nic jiného vyjma vody už k bohaté sklizni nepotřebujete! A to ani v případě, kdy bydlíte v malém panelovém bytě bez balkónu.

hrášek

Jak je tedy vidět, tak pěstování výhonků rostlin je vhodná kratochvíle pro každého. A ocení ji všichni ti, kteří rádi zahradničí, ale trápí je nedostatek vhodného místa, také všichni ti, kteří chtějí mít pravidelný přísun čerstvé křupavé zeleniny, a v neposlední řadě i ti, kdo chtějí své tělo pravidelně zásobit vitamíny, minerály a dalšími cennými látkami. A samozřejmě klíčky uvítají i všichni milovníci dobré kuchyně, kulinárního umění, a jistě i mnozí další lidé, protože vypěstovat si bohatou úrodu chutných křupavých klíčků je hračka.

Takže pokud byste se i vy rádi pustili do zahradničení, máte jedinečnou možnost. Čeká na vás bohatá sklizeň plná zdravotně cenných látek, které v žádné lékárně v tak přírodní a dobře stravitelné podobě nenajdete.
A co musíte pro vlastní úrodu klíčků podniknout? Není toho mnoho. V první řadě si opatřete semínka, která chcete klíčit. Záleží na vašich chutích anebo si můžete vybrat podle toho, jaké cenné látky dané rostliny obsahují. Semena následně ponořte na několik hodin do vody tak, aby nabobtnala. Poté vodu slijte a semena udržujte ve vlhkém a teplém prostředí. Brzy začnou klíčit. Jakmile budou klíčky dostatečně velké, můžete sklízet!

radicula

Celý proces vám usnadní pořízení misky na klíčení semínek, která umožňuje pěstovat hned několik druhů výhonků najednou a prolévat všechna patra stejnou vodou. Manipulace s ní tak pro vás bude snadná, a ještě ušetříte za vodu. Najednou totiž můžete propláchnout hned několik stohovatelných misek. Za tuto šikovnou pomůcku neutratíte více než několik sto korun, což je prakticky ta nejvyšší investice, kterou při klíčení semínek uděláte.
Pěstování výhonků se vám tak jednoznačně vyplatí!