Lze rozvoj technologií považovat za prospěšný pro mladistvé?

Moderní online svět jde stále kupředu a spolu s ním i revoluční možnosti našeho příslušenství. Na denní bázi používáme internetové platformy, které se staly nedílnou součástí našich životů. Ať už vlastníte řadu profilů na všemožných komunikačních portálech – především sociálních sítích, nebo jste běžným uživatelem, co navštěvuje média za účelem nového obsahu a článcích o aktuálním dětí, vliv má na každého z nás. Největší roli hraje ale u dětí a osob nižšího věku. Ti často nerozeznávají hranice a nechají internet, hry a jiné novodobé aplikace převzít absolutní vládu nad jejich volným časem. S tím přichází i otázka, zda mají inovativní technologie ve skutečnosti kladný dopad na vývoj a život adolescentů či těch úplně nejmenších.
počítačová zařízení
Cíleným vyhledáváním či pouhým brouzdáním po internetu si vědomě i nevědomě rozšiřují obzory a narážejí na pro ně dosud neobjevená fakta, čímž se obohacují o podstatné informace. S novými informacemi ovšem přicházejí i nové názory a samozřejmě určité individuální postoje, které zde mají příležitost také projevovat a sdílet s ostatními anonymně. Ve finále si poté formují osobnost.
Pokud však není dítě zrovna nadšencem do sociálních sítí a online vyhledávačů, ale naopak fanouškem videoher, ani pak se nejedná o naprostou ztrátu času. Videohry podporují vnímání několika aspektů zároveň, pozornost jedince na násobek okolních vlivů a jemné pohyby částí těla (především prstů a upřednostněné ruky) při manipulaci s technikou. Některé taktéž vyžadují týmovou spolupráci. Tím vzbuzují společenského ducha a komunikativní schopnosti – a to i v cizích jazycích.
V neposlední řadě jsou pro mladistvé výrazně dostupnější podklady k studijním látkám a samozřejmě šance na bonusové vzdělání. Lze si zdarma dohledat z pohodlí domova matematicko-fyzikální postupy s vysvětlivkami, novou slovní zásobu do příslušného jazyka, nebo například designové programy pro talentované studenty akademií či pouhé zájemce o obor.
umělá inteligence
Technologie ubírají na sociálním a společenském životě mladší části populace a v ojedinělých případech vedou až k závislosti, nicméně mají své ohromné výhody a markantní pozitiva, které zkrátka nelze popřít.