Pozveme jaro do našich domovů

Jarní dekorace https://www.skvelydomov.cz/dekorace/ v našich domovech by měly být něžné a barevné. Pro toto roční období jsou určené základní barvy, ze kterých vycházíme:
• Zelená barva je symbolem rašící přírody a je také barvou navozující klid a harmonii.
• Žlutá barva je povzbuzující a hřejivá, stejně jako sluneční paprsky.
• Oranžová barva je nejteplejší ze všech barev a každé dekoraci dodává jemnost.
• Červená je barvou života a radosti.
• Bílá barva navozuje čistotu a duchovno.
• Hnědá barva je symbolem stability.

venkovní květinové dekorace
V jarních dekoracích se hodně uplatňují cibulnaté a hlíznaté rostliny, a to řezané i hrnkové. Mezi nejoblíbenější patří tulipán, narcis, frézie, hyacint, sněženka, sasanka a konvalinka. Nedílnou http://bytexpert.cz/kuchyne-je-nedilnou-soucasti-kazde-domacnosti/ součástí jarních dekorací jsou kvetoucí dřeviny jako zlatice, jíva nebo šeřík a také narašené větvičky nebo kůra stromů.
Nádoby jsou jednou z variant pro vytvoření dekorace. Musíme vždy zvážit, jaká nádoba se hodí do daného prostředí. Hodně oblíbené jsou košíky z přírodních materiálů, které mají z vnitřní strany nepropustnou fólii, takže se mohou použít i pro aranžování řezaných květin nebo různorodých kompozic. Dále se využívají keramické, měděné a smaltované nádoby. Do moderních interiérů patří i sklo, plast a kov.truhlík na okně
Pro dekorování vnějších stran oken můžeme použít sesazované jarní květiny. Nejvhodnější nádobou je truhlík, do kterého dáme zeminu a můžeme začít vybírat vhodné cibuloviny, které můžeme doplnit vřesem, šiškami, mechem a jiným přírodním materiálem. Cibuloviny čerpají v době květenství živiny z cibulí, takže nemusíme používat hnojení. Rostlinám stačí pravidelná střídmá závlaha. Po odkvětu odstraníme květy a necháme cibule zatáhnout, vyndáme je a necháme zaschnout. Pokud se o ně dobře postaráme, můžeme je použít i další rok. V truhlíku je můžeme nahradit dalšími rostlinami, a to nejen cibulovinami, ale i menšími trvalkami a později letničkami.