Válenky aneb efektivnost teplé obuvi

Již několik sezón se těší oblibě na jedné straně a naopak i jsou považovány za něco velmi nevkusného. Jak je to tedy v případě bot zvané válenky?
 
Historie aneb odkud se k nám válenky dostaly
 
Kdo však ví, že historie válenek se datuje již od šestého století našeho letopočtu. Původně se jednalo o obuv pro movitější klientelu. Dokonce se poté válenky staly ikonou celého ruského národa, což je logické, pro jejich poskytnutí pohodlnosti a především díky tepelným vlastnostem. Hodnotná obuv tak zajistí sucho a teplo pro nohy i ve velkých mrazech.
 teplé boty
Druhým významným mezníkem zaznamenaný historií byla druhá světová válka. Právě při ataku ruských měst německými vojsky, kdy němečtí vojáci nebyli dostatečně vybaveni a díky tomu jich tak mnoho přišlo o život i díky omrzlinám dolních končetin. Oproti tomu naopak Rusové byli ve výhodně a měli dostatek válenek zajišťující maximální potřebné teplo pro nohy v mrazu. Ty se v Rusku opravdu vyráběli ve velkém počtu.
 
Však oblíbenost válenek vedla až k otevření Muzea válenek v Moskvě. Především se obuv vyráběla z vlněného materiálu. Nicméně tradice klasických neboli současných válenek se uchovala dodnes a již po více jak jedno desetiletí náleží mezi zimní obuv. Dnes je převážně na výrobu válenek použita pravá kůže a vnitřek pro maximální komfort tepla je z česané ovčí vlny.
 
Co mají společného válenky s Valencií?
 
Možná ještě více překvapující informace než ta od použití válenek v Rusku. Na základě římské říše a jejího neustálého rozšiřování hranic, jako například kmeny Iberů či Katalánců apod. Iberské kmeny poté přijaly jazyk římských vojáků, kteří hovořili lidovou latinou. A o té se ví, že je jádrem pro románské jazyky. V římských kronikách bylo zaznamenáno, že právě i katalánské kmeny měly v oblibě obuv, která byla vyrobena z ovčí vlny. A právě prostřednictvím této obuvi bylo nazváno město Valencie, což se čte jako Valenkia. Zatímco název města setrval, avšak původní název válenek zde byl odstraněn.
 zimní boty
Kvalita a originál na prvním místě
 
Pouze za předpokladu volby kvalitních válenek je zajištěn maximální komfort pro vaše nohy. Jen prostřednictvím adekvátního materiálu budou vaše nohy v suchu a v teple i při vysokých mrazech. Stejně tak v případě i sněhu. Hodnotná kožená obuv neboli válenky zajistí nepropustnost vody a poskytnou tak absolutní pohodlí dolním končetinám.
 
Ryzí válenky by měly být vyrobeny z kvalitní kůže a trochu tvrdší podrážky, která podpoří komfort a především ze zdravotního hlediska je adekvátní volbou.