Knysna – město, kde se scházejí sportovci a milovníci flóry z celého světa

Je to malebné město, nacházející se na pobřeží Jihoafrické republiky. Pokud jste jedním z těch bláznivých dobrodruhů, kteří jsou pro každý venkovní spot, i vy si zde přijdete na své.
Kajak, šnorchlování, vodní polo, volejbal, pramice, jachty– tohle všechno můžete na malebném pobřeží provádět. Mnoha sportům, kterým se zde můžete oddávat, zde přijdete na chuť, třeba i takovým, které by vás jinde nebavily.

Zahradní cesta

To je pro pěší turisty a hikery velice známý pojem. Zahradní cesta jsou stezky v Jihoafrické republice, kde je možné se vydávat na pěší túry rozkvetlou přírodou. Říká se, že Garden route je nejkrásnější právě v tomhle městě, a okolo této oblasti. Garden route je nejznámější pěší trasa, kterou ti nejzkušenější zvládnou za osm dní. Jedná se o náročný trek, přespávání v horské boudě je velice jednoduché, je tu jenom dřevo a kamna a postel. Na trase může být najednou jenom dvacítka turistů se svými průvodci. Denně tady ujdete více než deset kilometrů do kopce, takže budete na trase více než osm hodin denně.
–          Vydejte se na treky na kolech
Ty trvají jeden až tři dny. Vedou okolo lesoparků i po visutých lávkách nad řekami. Na bicyklech můžete projet celý národní park Tsitsikamma, který obsahuje mnoho pěších i cyklostezek, přístupných ale vždycky jenom určitému počtu cestovatelů.

Knysna, přístav i skaliska
Na jedné straně najdete přístav, na druhé straně vysoká skaliska, která jsou neprůchodná. Můžete se vydat na prohlídku, můžete se pokusit o slaňování těchto skal. Boháči z celého světa si zde staví svá letní sídla.
Vydejte se na plavbu okolo pobřeží
Najdete tady tajné pláže, ke kterým se jinak nejde dostat pro strmá skaliska a bujnou vegetaci. Můžete si tak užít den na soukromé pláži – a to se vyplatí.