Pojďte se bát

Všichni, kdo dostanou občas chuť se bát anebo ti, kteří se bojí rádi a často, mají možnost si vybrat z celé škály hororů, které jsou tak rozmanité, že si v nich ten svůj oblíbený najdou všichni. Naše tipy na horor nabízí snímky, kde hrají velkou roli domy a jejich minulost, která nahromadily ze zla tolik energie, že musí ven.

strach

SINISTER

Velká Británie 2012, režie Scott Derrickson

Hrají: Ethan Hawke, Juliet Rylance, Vincent D´Onofrio, James Ransone a další

Jde o temný hororový příběh natočený podle staré školy, se skvělým dějem plným „lekaček“, dobrou režisérskou prací schopnou vytvořit kolem vás takovou temnotu, že se budete bát jít spát.

Mladá rodina se přestěhuje do starého domu, kde se odehrál před časem zločin. Hlavní hrdina Osvald je spisovatel krimi žánru, a tak chce vyžít tuto tragickou událost pro svou práci a vytvořit nový román. Začíná pátrat po detailech zločinu a na půdě mezi hromadou harampádí najde starou krabici s videozáznamy zločinů. Nadšený z objevu se všemi silami pustí do práce, jenže něco není úplně v pořádku. Směsice duchaření, ponuré atmosféry domu a prolitá krev na místě vytváří kolem spisovatele podivný svět silně emotivních zážitků plných nadpřirozených sil.

strašidelný dům

V ZAJETÍ DÉMONŮ

USA 2013, režie James Wan

Hrají: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston, Lili Taylor

Příběh, který není rozhodně filmovou fikcí, ale vychází z události dvou vyšetřovatelů, kteří se zabývali zločiny a tragickými událostmi, za kterými stojí paranormální jevy.

V roce 1971 se rodina s dětmi přestěhuje do zchátralého statku na ostrově Rhode Island a noví nájemníci brzy zjišťují, že se kolem nich začínají dít divné věci se stupňujícím se děsivým terorem. Žena v panice a obavách o životy svého manžela a dětí, vyhledá pomoc profesionálních vyšetřovatelů Ada a Lorraine Warren. Tato dvojice už viděla tolik nevysvětlitelných záhad, že ji nemůže nic zaskočit. Ale to, co najdou na statku, ohromí i je. Dům i celé místo je ponořeno do satanistického běsnění, které koncentruje pozornost na novou rodinu. A bude potřeba hodně duchovní síly a schopností, aby bylo zlo zastaveno. Na povrch vyplývá, že v domě zemřelo už 8 generací rodin.

Edward a Lorraine Waren na statku Perrons pobývali v letech 1973-1974. Během svého působení v oboru narazili na mnoho nevysvětlitelných případů, které se často staly inspirací pro tvůrce filmů.