Vlastní byt

Pamatuji si, jak jsem hodně toužila po nějakém bydlení. Celý život jsem bydlela v nájmu. A tak jsem si řekla, a že až budu mít lepší práci a více peněz, tak si asi seženu nějakou hypotéku. Jenomže jakou hypotéku? Na našem trhu je totiž velmi mnoho hypoték. A tak není divu, že se v tom někdo ani nevyzná. Já jsem taková, že se ve financích opravdu vůbec nevyznám, takže jsem chtěla nějakou pomoc. A říkala jsem si, proč bych nemohla zkusit třeba zrovna nebankovní hypotéku? Protože toto hypotéku měl můj strejda. A můj strejda byl s touto nebankovní hypotéku velmi spokojený. A pak jsem si řekla, že to taky zkusím. Ale nechtěla jsem s tímto riskovat sama, a tak jsem si vzala na pomoc svého finančního poradce. Finančního poradce máme naštěstí v rodině. Protože moje maminka pracovala v bance a chtěla mít všechno dokonale udělané.

Už mám svůj byt.

Moje maminka je velmi pečlivá. Takže taky si zajistila finančního poradce. A já jsem se ho ihned zeptala na to, jak je to s nebankovní hypotékou. Byla jsem ráda, když mi můj finanční poradce řekl, že je to velmi oblíbený finanční produkt. Nebankovní hypotéka je skvělá v tom, že jí lehce dostanete a nejsou tam tak vysoké podmínky, jako u klasické hypotéky, takže musím říct, že jsem byla velmi nadšená, a nakonec to dopadlo tak, že jsem tuto nebankovní hypotéku dostala.

I splátky se vyplatí.

A vůbec mě to nestálo žádné síly. Takže sice jsem dala jenom nějaké malé poplatky, ale vyplatilo se to. Nyní už mám konečně svůj vysněný byt a myslím si, že jsem udělala opravdu dobře. Úroky mám nízké a taky splátky jsou takové, že to v pohodě zvládnu, takže pokud taky uvažujete o nějakém domě nebo bytu, tak se nebojte nebankovní hypotéky. Myslím, že na nebankovní hypotéku si ani snad nikdo nemůže stěžovat. Já jsem zatím velmi spokojená a moje sestra uvažuje, že si tuto hypotéku taky pořídí.